• PO-PI 9:00 - 17:30    Sobota 9:00 - 12:00

BLOG

Aký záves si vybrať do interiéru?

Aký záves si vybrať do interiéru?

Výber vhodného závesu do interiéru je dôležitou súčasťou každého dizajnu. Závesy totiž nielenže dodávajú bytu príjemnú atmosféru a zaistia súkromie, ale tiež ovplyvňujú množstvo svetla, ktoré prechádza do miestnosti a ovplyvňujú teplotu v interiéri.

Keď sa rozhodujeme o novom vybavení našich okien, je dôležité myslieť na to, aby sme vybrali také závesy, ktoré budú nielen krásne, ale aj funkčné a vhodné pre danú miestnosť. Nie je to však vždy jednoduché, preto vám prinášame niekoľko tipov, ako si vybrať vhodný záves do interiéru.

1. Myslite na výšku a šírku okna

Prvým krokom pri výbere závesov je zistiť, akú výšku a šírku má vaše okno. Je dôležité vedieť, či budú závesy sedieť správne a dobre vyzerať, preto by ste mali vedieť, aké sú rozmery vášho okna.

2. Zvoľte vhodný materiál

Ďalším faktorom, na ktorý je potrebné myslieť, je materiál závesov. Je dôležité zvážiť, akým spôsobom budú závesy využívané a aké sú požiadavky na ich údržbu. Napríklad, ak chcete závesy, ktoré budú nepriehľadné, vyberajte zatemňujúce materiály, tzv. DIM-OUT alebo aj BLACK-OUT.

3. Zvoľte vhodný vzor a farbu

Výber vzoru a farby závesov je veľmi dôležitý, pretože tieto prvky prispejú k celkovému vzhľadu miestnosti. Skúste zvážiť, aký je celkový vzhľad miestnosti a aké farby sú v nej použité, aby ste mohli vybrať závesy, ktoré budú dobre kombinovať. Tiež je dobré zvážiť, aký vzhľad chcete dosiahnuť – napríklad, ak chcete závesy, ktoré budú vyzerať formálnejšie, môžete zvoliť hladké závesy v neutrálnej farbe.

4. Myslite na údržbu

Keď si vyberáte závesy, je dôležité zvážiť, aké náročné bude ich čistenie a údržba. Niektoré materiály sú náročnejšie na čistenie a môžu vyžadovať špeciálne pracie prostriedky alebo sušenie na vetranie. Ak hľadáte niečo jednoduchšie na údržbu, môžete zvážiť závesy vyrobené z odolného a ľahko vyčistiteľného materiálu, ako je napríklad polyester.

5. Nezabudnite na konzultáciu s odborníkom

Ak máte nejaké pochybnosti alebo neviete, aký typ závesov by bol pre vás najvhodnejší, nebojte sa konzultovať s odborníkom. Môže vám pomôcť s výberom vhodných závesov a poradiť vám s výberom vhodného materiálu a farby.

Vyberanie vhodných závesov do interiéru môže byť niekedy náročné, ale ak sa riadite týmito tipmi, mali by ste byť schopní nájsť závesy, ktoré budú vyhovovať vašim potrebám a budú perfektnou dekoráciou vašich okien.